O mně

Mám ráda originalitu, nápad a přirozenost.

Jmenuji se Markéta Vařeková, je mi 33 let, bydlím v Olomouci.
Fotografování je má velká vášeň, můj styl jsou přirozené fotografie. Již od mala jsem jako malá milovala fotky, prohlížela je, postupně jsem se v dospělosti začala učit grafické úpravy, teprve potom jsem přešla k focení.

V praxi fotografa mám bohaté zkušenosti - mrkněte na mé portfolio. Věnuji se rodinné a svatební fotografii. Nejsou mi cizí plesy, ani křtiny.

Běžné fotografování fotím dle náročnosti daného tématu - na tyto fotografie si vyhrazuji dva týdny na úpravu. 

Zákazník dostane elektronicky očíslované náhledy fotografií,  ze kterých si  vybere daný počet dle objednávky.  Poskytuji pouze upravené fotografie, neposkytuji fotografie neupravené, ani formáty RAW. Fotografie upravuji ve Photoshopu.  Fotografie jsou dodávány v elektronické podobě - přes internetové úložiště nebo případně vypálené na DVD. Je možné se domluvit na tisku fotek v rámci výhodnějších cen.  Je možné si u mne zakoupit dárkový poukaz.

Exteriérové, či interiérové fotografování - na fotografování venku či u Vás doma 

Lifestyle fotografování - Zachytím situaci Vašeho každodenního života. Jde o nearanžované focení v přirozeném domácím prostředí, kde je narozenému dítěti, mamince i ostatním dětem nejlépe, jde o nejpřirozenější fotografie. Tento styl je oblíben hlavně u rodin s dětmi, či u maminek v očekávání s partnerem.

Svatební fotografování - den před svatbou většinou navštívím kostel, příp. okolí, kde se svatba odehraje, pokud se nekoná v Olomouci. Na úpravu těchto fotografií si vyhrazuji minimálně tři týdny. Počet fotografií ze svatby se odvíjí od počtu hodin fotografování - nedá se přesně určit ( z posledních svateb se množství pohybovalo cca kolem 200 fotografií).   Fotografie dodávám v elektronické a v tištěné podobě. Před svatbou prosím poučte hosty ať se nepokouší fotografovat průběh obřadu tím, že budou vstupovat se svými mobilními telefony či tablety přede mně případně před oltář.  Před fotografováním v kostele uvědomte faráře o mé přítomnosti, někdy farář vyžaduje předem kontakt s fotografem. 

Fotografování křtin - Poučte hosty ať se nepokouší fotografovat průběh křtin tím, že budou vstupovat se svými mobilními telefony či tablety přede mně případně před oltář. Před fotografováním v kostele uvědomte faráře o mé přítomnosti, někdy farář vyžaduje předem kontakt s fotografem.